آخرین اخبار

۹۳/۰۲/۰۴ ۰۱:۰۲

کمک گوگل به سامسونگ در دادگاه علیه اپل

کمک گوگل به سامسونگ در دادگاه علیه اپل

گوگل در دادگاه اخیری که علیه اپل تشکیل می شود، به سامسونگ کمک خواهد کرد و به عنوان شاهد در بخشی از پرونده حاضر خواهد شد. یکی از وکلای گوگل این خبر را تایید کرده است.

بنابر توافقی که میان گوگل و سامسونگ صورت گرفته است، گوگل در مقابل دعوی اپل در مورد سوء استفاده از حقوق انحصاری اپل، به دفاع از سامسونگ می پردازد و همچنین تقاضای پرداخت غرابت به سامسونگ را دارد. چنین عملکردی از جانب گوگل شگفت انگیز است. هرچند نامی از این کمپانی در دادنامه اپل به چشم نمی خورد، اما بخش اصلی پرونده مربوط به اندروید و کارکردهای آن می شود. برخی از مهندسان عالی رتبه گوگل پیش از این فراخوانده شده اند تا شهادت دهند که اندروید بصورت مستقل از iOS منشعب شده و از آن گسترش یافته است.

ادامه مطلب...
۹۳/۰۲/۰۴ ۰۱:۰۲

واگذاری نوکیا به مایکروسافت، با اعمال تغییراتی در برنامه اصلی

واگذاری نوکیا به مایکروسافت

مایکروسافت پروسه حق تملک خدمات و محصولات نوکیا را تا 25 آوریل تکمیل خواهد کرد. چنانچه اواخر سال گذشته اعلام شد، این معامله یک ماه دیرتر از موعد مقرر صورت گرفته است. مایکروسافت در پستی که اخیرا منتشر کرده است، خبر از چند تغییر نهایی در برنامه اصلی داده است.

درحالیکه کارخانه تولیدکننده کره ایِ نوکیا درصدد انتقال به مایکروسافت بود، این موضوع دیگر به تحقق نخواهد پیوست. نوکیا می گوید که این تغییر به دلیل "ظرفیت مفرط" در بخش مایکروسافت است. نوکیا در حال حاضر حدود 200 نفر را در این کارخانه به کار گرفته است که در بخش تولید گوشی های این کارخانه مشغول به کار هستند و نوکیا قادر نخواهد بود که به این روند ادامه دهد. متاسفانه این موضوع آینده این کارخانه را به خطر خواهد انداخت.

ادامه مطلب...
۹۳/۰۲/۰۲ ۰۹:۰۲

هر آنچه تاکنون در مورد گلکسی نوت 4 شنیده ایم

گلکسی نوت 4

به نظر می رسد سامسونگ خود را برای حضور پررنگ تر در بازار اسمارت فون های فلگ شیپ آماده می کند. گلکسی S5 نمایشگر اوج تلاش های سامسونگ در حیطه اسمارت فون ها است و از سوی دیگر گلکسی نوت 3 نیز لقب محبوب ترین اسمارت فون/ تبلت هیبریدی را یدک می کشد. در سپتامبر 2013 اعلام شد که گلکسی نوت 3 پایان این راه نخواهد بود و بزودی با نسخه جدید گلکسی نوت 4 جایگزین خواهد شد. از آن زمان تاکنون، شایعات و گمانه زنی های بسیاری در مورد گلکسی نوت 4 منتشر شده است که اکنون نگاهی به آنها می اندازیم.

 

نام احتمالی: گلکسی Note 4

گلکسی S5 ثابت کرد که سامسونگ در نامگذاری محصولاتش، علاقه خاصی به اعداد دارد و همین رویه نامگذاری بر اساس اعداد را ادامه می دهد، آنگونه که سامسونگ به افزودن یک کد بی معنی به عنوان محصول یا کلمه "جدید" (new) ادامه می دهد، انتظار می رود که نسخه پی آیند گلکسی نوت 3 نیز گلکسی نوت 4 نامیده شود.

 

ادامه مطلب...
۹۳/۰۲/۰۱ ۱۰:۰۲

10 کارکرد گلکسی اس 5 که شما از آنها بی خبر بودید

گلکسی اس 5

اینجا می خواهیم به موردی اشاره کنیم که احتمالا از آن بی خبر بودید: 10 کاربری جدید که تا کنون در تبلیغات سامسونگ به آنها اشاره ای نشده بود.

موارد مهمی همچون قابلیت بالای دوربین، مقاومت در مقابل گرد و خاک و آب و مانیتور سنجش ضربان قلب در تبلیغات سامسونگ مورد اشاره قرار گرفته بودند اما اکنون می خواهیم به مواردی اشاره کنیم که از آنها بی خبر بودید.

  1. امکان نوشتن با مداد بر روی صفحه نمایش: این صفحه نمایش دارای حساسیتی است که به شما امکان می دهد با استفاده از مداد روی آن به نوشتن بپردازید. البته این برای کسانی نیست که با ایجاد خراش های بسیار به صفحه نمایش گوشی خود آسیب رسانده باشند. برای بهره گیری از این عملکرد، کافی است به منوی تنظیمات بروید و حساسیت صفحه نمایش را افزایش دهید.
  2. با کج کردن گوشی، یک Playlist بسازید: بله، درست خوانده اید! اگر به گونه خاصی از آهنگ ها گوشی می دهید، با کج کردن گوشی خود به حالت افقی، گلکسی S5 شما به حالت خودکار آهنگ هایی را که مشابه آهنگ های محبوب شما هستند، جستجو می کند. این ابزار جالبی است برای کسانی که وقت زیادی را به شنیدن موسیقی اختصاص می دهند.
  3. می توانید با استفاده از Toolbox، یک ساید بار کوچک بسازید که اپلیکیشن های محبوب شما را تنها با فشار روی آیکون سفید نشان می دهد. البته کاربران Touchwiz چنین کاربری ای را از نسخه قبلی غیر اندرویدی سامسونگ سراغ دارند. با ورود به صفحه تنظیمات می توانید چنین کاربری ای را فعال کنید.
ادامه مطلب...
۹۳/۰۱/۳۰ ۰۸:۰۱

جالب ترین چیزی که می شد به میهمانان یک عروسی هدیه داد: آیفون با روکش طلا

آیفون با روکش طلا

در عروسی دختر پادشاه نیجریه که چند روز پیش برگزار شد، هر یک از میهمانان یک آیفون با روکش طلا، به عنوان هدیه دریافت کرد. این گوشی ها توسط Malivelihood طراحی شده است که در این امر تخصص دارد.

پشت این گوشی ها با سنگ های گران بها و طلا مزین شده است. در پشت گوشی نیز نام عروس و داماد و همچنین تاریخ عروسی حکاکی شده است.

اطلاعاتی مبنی بر اینکه چه تعداد از این آیفون ها به میهمانان هدیه شده است و نیز ارزش هر یک از آنها منتشر نشده است.

نیجریه امروزه در شرایط سیاسی سختی به سر می برد و اینطور که گزارش ها نشان می دهد، این حرکت پادشاه به مذاق بخش عظیمی از مردم نیجریه خوش نیامده است.

ادامه مطلب...
برای مشاهده اخبار بیشتر موبایل اینجا را کلیک کنید.